Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak dopadla akce KURZ ZDOBENÍ PERNÍČKŮ

7. 11. 2009

Cílem Klubu MATYLDA o.s. je propagace zdravého životního stylu. Původně jsem si představovala, že tyto akce se budou týkat pouze cvičení, přednášek, relaxací, přednášek o zdravé či redukční stravě...ale ouha, kolegyně přišly s návrhem kurzu zdobení perníčků. Ale proč ne, říkám si, není to snad jeden ze způsobů, jak aktivní relaxací podpořit svůj zdravý životní styl - kvalitně strávit svůj volný čas?

A opravdu, jeden kurz byl zoragnizován už před velikonocemi, tehdy ještě neoficiálním klubem zdravého životního stylu Matylda. Účast i úspěch byli veliké, fotky výtvorů krásné a povídání z akce zajímavé. Příště jdu taky! Ne snad, že bych něco zdobila - jsem od přírody nešika, ale ráda své kolegyně podpořím.

A tak jsem tedy šla. A zdobila jsem :-). A není to tak nejhorší...dokonce jsou některé kousky docela pěkné. V každém případě jsou "originál". :-) A uteklo to jako voda...vzorně připravené zázemí - na každém pracovním místečku přichystaná krabička s úžasně voňavými perníčky, podložka, papírové ubrousky, na společném stole papír na zdobící kornoutky, prosátý moučkový cukr připravený na speciální polevu. A to nemluvím o koutku s čajíky, Carem a mlékem, představte si, že i se slaným a sladkým občerstvením podle těch nejzdravějších pravidel.
Dana Břeňová pak vše vyložila a názorně předvedla, pro inspiraci nechala na každém stole obrázky s příklady už kompletních perníčků. Celé to vše působilo velmi motivačně, pracovalo se mi pěkně, výsledek mě po všech stránkách potěšil! :-)

Na závěr musím poděkovat všem účastníkům za pěknou a uvolněnou atmosféru, Daně Břeňové za trpělivost a ochotu předávat své umění dál. Ještě jednou díky Daně Břeňové i Petře Provazníkové i za spoustu práce kolem pečení perníčků pro všechny účastníky a další organizační práce, které mistrně zvládly.
Takže tedy: díky! Sejdeme se zase na velikonoce? :-)

Romana Horová

Ilustrační foto ve fotogalerii

 

Náhledy fotografií ze složky Zdobíme perníčky